Miami Dade Üniversitesi Kadınlar günü Konferansı

Miami Dade Üniversitesi Kadınlar günü Konferansı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine bağlı Miami kentinde Miami Türk Başkonsolosluğu ve Miami Dade Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği Kadınları Dünya'daki Bugünkü Konumu konulu Dünya Kadınlar Günü özel konferansının konuşmacıları İki Türk kadını idi. Ana konuşmacı Bilim Dünyasında önemli bir isim olan Fizikçi Prof. Dr. Yeşim Darıcı, diğer konuşmacı ATABW Başkanı Sevi Sarı idi.

09 Mart 2018 - 19:24 - Güncelleme: 11 Mart 2018 - 19:51

Miami Dade Üniversitesi Kadınlar günü Konferansı Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine bağlı Miami kentinde Miami Türk Başkonsolosluğu ve Miami Dade Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği Kadınları Dünya'daki Bugünkü Konumu konulu Dünya Kadınlar Günü özel konferansının konuşmacıları İki Türk kadını idi. Ana konuşmacı Bilim Dünyasında önemli bir isim olan Fizikçi Prof. Dr. Yeşim Darıcı, diğer konuşmacı ise ATABW Başkanı Sevi Sarı.

Miami Türk Başkonsolosluğu ve Miami Dade Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği Kadınların Dünya'daki Bugünkü Konumu konulu Dünya Kadınlar Günü özel konferansının konuşmacıları İki Türk kadını.

Ana konuşmacı Bilim Dünyasında önemli bir isim olan Fizikçi Prof. Dr. Yeşim Darıcı, diğer konuşmacı ATABW Başkanı Sevi Sarı idi.

Tamamı yabancı olan çok az Türk dinleyicinin olduğu salonda kürsüye çıkan ilk konuşmacı Türk Amerikan İş Kadınları Derneği Başkanı Sayın Sevi Sarı kısa bir konuşma ile erkeklerle kadınların arasındaki ekonomik adaletsizliğin düzeltilmesi için erkeklerede görev düştüğünü vurguladı, problemin çözümümü için  erkeklere ve kadınlara tavsiyelerde bulundu.

Kürsüye çıkan programın ana  konuşmacısı ünlü Profesör Doktor Yeşim Darıcı erkeklerle kadınlar arasındaki ekonomik adaletsizliğin boyutlarını yapılan çeşitli araştırmalardan örnekler vererek izah etti. Şu andaki durumun ne kadar kötü olduğu konusunda karanlık bir resim çizen Profesör Darıcı dünya çapında yapılan ciddi çalışmaların problemi çözeceği konusunda çok umutlu olduğunu söyledi. Programa Miami Ticaret Odası Başkanı Erkan Nur'un destegi dikkat çekti.

Konferansın son bölümünde Prof Darıcı konferansa katılanların sorularını cevaplandırdı. Miami Konsolosluğu ve Üniversite yönetimi çok başarılı geçen bu işbirliğine devam etmeye ve önümüzdeki aylarda yeni konferanslar düzenlemeye karar verdi. 

Resimde Soldan sağa: Miami Türk Ticaret Odası Başkanı Erkan Nur, Gülden Seçilmiş, Türk Amerikan İş Kadınları Derneği Başkanı Sevi Sarı, Profesör Dr. Yeşim Darıcı, Aslı Ceylan, Miami Başkonsolosu Burç Ceylan.

2018/03/2018-03-09-19-31-47.jpg
2018/03/2018-03-09-19-31-51.jpg
2018/03/2018-03-09-19-32-01.jpg
2018/03/2018-03-09-19-32-13.jpg
2018/03/2018-03-09-19-32-22.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MsG
    10 ay önce
    Eğitimli Türk kadınları olarak bizim de özellikle genç kızlarımızı bu konularda eğitmemiz ve tüm dünyada süregelen bu adaletsizliğe çıkış yolları bulmak için bu tarz organizasyonları destekleyerek yol almamız gerekmektedir, Sayin Miami Başkonsolosumuz Burç Cey***’a bizlere bu fırsatı verdiği için teşekkür ederiz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu