• Reklam

New Jersey'de, Okulların Açılması İptal Edildi!

South Orange ve Maplewood Eğitim Derneği, öğretmenlerin en az 15 Mart'a kadar evden online eğitime devam edeceğini duyurdu.

Reklam
New Jersey'de, Okulların Açılması İptal Edildi!
16 Şubat 2021 - 13:57
  • Reklam
South Orange-Maplewood Okul Bölgesi'nde, öğretmenler ve veliler, okul binalarına geri dönmenin güvenliği konusunda aylardır anlaşmazlık içindeler. Öğretmenler, okul idaresinin güvenlik ve sağlık ihlallerini düzeltmekte defalarca başarısız olduğunu iddia ediyorlar.

South Orange ve Maplewood Eğitim Derneği ve bölgedeki okul idaresi, daha önce öğrencilerin yüzyüze eğitime dönmesi için bir anlaşmaya varmıştı. Ancak sendika, Pazartesi gecesi anlaşmadan tamamen geri çekildiğini ve öğretmenlerinden hiçbirinin Salı günü okul binalarında ders vermeyeceğini duyurdu.

Buna cevaben bölgedeki okul idaresi, "Okulları aşamalı yeniden açma planımızın tekrar kesintiye uğramasından dolayı hayal kırıklığına uğradık. Yüzyüze eğitimde, öğretim üyelerinden yoksun olacağımızdan okulları açamıyoruz.  Yönetim olarak SOMEA temsilcileriyle bu sorunların çözümüne ilişkin görüşmeyi ve çözüme ulaştırmayı beklerken, süresiz olarak online eğitime devam edilecek." açıklamasını yaptı.

Bölgede kademeli olarak yüzyüze eğitime başlanmıştı. Yönetim, kademeli başlamanın okulları
tamamen açabilmek için iyi bir adım olduğu kanısındaydı. 19 Ocak'ta yüzyüze eğitim için, haftada iki grup halinde ikişer gün, yalnızca K-2, 6 ve 9 sınıflarındaki öğrenciler okuldaki yerlerini almışlardı. Fakat şimdi bu kararla yeniden evde kalmak zorunda olacaklar.

Sendika duyurusunda, öğretmenlerinin en az 15 Mart'a kadar evlerinden online ders vereceğini
söyledi ve bölgedeki okul idaresini, güvenlik protokollerini sıkı bir şekilde uygulamak için önceki anlaşmalarına uymaya çağırdı.

SOMEA, okulların sınıfların ısısını gerekli seviyelerde tutmada başarısız olduğunu iddia ederek, okul idaresinin en başından beri güvenlik gereksinimlerini kasıtlı olarak görmezden geldiğini söylüyor.

1 Şubat'tan bu yana okullara dönen öğretmenler, "binaların genelinde düzinelerce personel ve öğrencilerin, Covid-19 virüs salgınına uygun olmayacak şekilde yerleştirildiğini" söylüyorlar.

Sağlık departmanı, Perşembe günü alınan verilere göre, bölgede tümü okul dışından sözleşmeli olan sadece 35 adet COVID-19 vakası olduğunu söyledi.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com