• Reklam

Pence, Trump'ın Yüreğine Su Serpti

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, tüm çağrılara rağmen Trump’ı görevden almak için 25. ek maddeyi kullanmayacağını açıkladı.

Reklam
Pence, Trump'ın Yüreğine Su Serpti
13 Ocak 2021 - 09:24
  • Reklam

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Mike Pence, Donald Trump’ın görevden azledilmesi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Pence, 6 Ocak Kongre baskınında halkı şiddete teşvik ettiği gerekçesiyle azledilmesi gündeme gelen Başkan Trump’ın, görevden alınmasına yönelik adım atmayacağını açıkladı.

Kongre’den sık sık çağrı alan Pence, sessizliğini bozdu. 

ABD Kongre binasının işgal edilmesinin ardından 25. ek maddeyi uygulamaya çağrılan Başkan Yardımcısı Mike Pence’in, olayların sorumlusu olarak görülen Trump'ı görevden alması gerektiği vurgulanıyordu. Ancak Pence, bu konuda ABD Temsilciler Meclisi’ne olumsuz yanıt verdi.

“Anayasa ile Uyuştuğunu Düşünmüyorum”
Trump'a karşı anayasanın 25. ek maddesinin kullanılmasını öngören tasarının oylaması öncesi Pence, Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi'ye bir mektup gönderdi. 

Pence, mektubunda, "25. maddeyi devreye sokmak gibi bir eylemin ülkemizin çıkarına olduğunu ya da anayasa ile uyuştuğunu düşünmüyorum." ifadesini kullandı. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com