• Reklam

San Francisco Hastanesinde Mikrop Bulaştı

1983 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Uğur Karabulut kronik kalp hastasıydı. 1999 yılında açık kalp ameliyatı olan Karabulut geçtiğimiz ay tekrar anjiyo olmak için San Francisco'da hastaneye yattı. Hastanede mikrop kapan talihsiz adam 1 ay içinde hayatını kaybetti. Acılı eşi hukuk mücadelesi başlatacak.

Reklam
San Francisco Hastanesinde Mikrop Bulaştı
19 Mart 2021 - 19:53 - Güncelleme: 19 Mart 2021 - 21:19
  • Reklam
Bilişim ve Elektronik uzmanı olan 62 yaşındaki Uğur Karabulut'un 1999 kalp kapakçığı değiştirildi.
45 yıldır sigarayı bırakamayan Karabulut 15 yıllık eşine ve 14 yaşındaki oğluna söz vererek 8 ay önce sigarayı bıraktı. 

26 Ocak  San Francisco hastanesinde anjiyo yapılarak kalbine bakılan Uğur Karabulut o günden sonra bir türlü iyileşemedi.
Eve geldikten 2 hafta sonra ateş ve titreme ile tekrar hastaneye kaldırılan Karabulut, Covid-19 sanılarak test yapıldı. Covid-19 testi negatif çıkan Uğur Karabulut'un ateşi bir türlü düşmedi.

Yeniden hastaneye kaldırılan Karabulut'un kan testinde kuluçkada olan mikrop çıktı. Kuluçkadan çıkan mikrobun "Enterococcus Faecalis" olduğunu tespit eden doktorlar bakteriye karşı tesirli ilaç vermelerine rağmen kurtaramadı.

DAVACI OLMAK İÇİN AVUKAT ARIYORUM

15 yıldır Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan eşi Pınar Karabulut eşinin davasına bakacak Türk avukat arıyor. İngilizcesinin yeterli olmadığından dolayı Türk avukat aradığını dile getiren acılı eş, abdpost.com'a "Eşimi aniden kaybedince dünyamız başımıza yıkıldı. Hastane masraflarını ödeyemedik daha bir yandan eşimin tedavisi için doktor doktor gezerken, diğer yandan da borçlar gelmeye başladı. Oğlum babasına çok düşkündü. Hiç beklemediğimiz bir anda ölümü bizi derinden etkiledi.  Hiç böyle birşeyle karşılaşmamıştık. Aynı et yiyen bakteri gibi. Önce kalbini sonra beynini yemeye başlamış. Kabullenemiyoruz bu kadar basit bir hatayı. Steril olmayan alet kullanıyorlar. Sorumlulardan davacı olacağım. Beni eşimden oğlumu babasından ayırdılar. Hatta organ bağışında bile bulunmuştuk. Eşimin organlarına mikrop bulaşmış diye organları da alınamadı." diyerek göz yaşlarını tutamadı.

3 gün önce hayatını kaybeden Uğur Karabulut'un cenazesi halen San Francisco hastanesi morgunda bekletiliyor.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com