• Reklam
Reklam

Selin Şenol Akın'dan Şiir Kitabı: Damlalar

Reklam
Selin Şenol Akın'dan Şiir Kitabı: Damlalar
22 Ocak 2021 - 20:09 - Güncelleme: 22 Ocak 2021 - 20:59
  • Reklam
SELİN ŞENOL AKIN ŞİİR KİTABI: DAMLALARINIZI YAZIN! WRITE OUT YOUR DROPS

Esra Öziskender, @esraoziskender (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter) [email protected], whatsap: +1 (347) 261-2236

Pandemi dönemine rağmen 2020’de başarı ile yayınladığı İngilizce gizem romanı ‘The Catalyst’ (Vesile) ile Amerikalı bir Türk olarak yurtdışında yayınlanmış nadir Ingilizce kitaplar dünyasına ‘merhaba’ diyen Selin Şenol-Akın, ‘Write Out Your Drops’ (Kendi Damlalarınızı Yazın) isimli  yayınladığı ilk şiir koleksiyonu ile de yabancılar ve yurtdışında yaşayan Türkler arasında ses getirdi.

“8 yaşında Amerika'ya gelmiş olan yazar iki dil/ kültür arasında büyütmüş kelimelerini. Kelimeleri/ deneyimleri iki menbadan aldığı o enfes güzelliklerle öyle harikulade harmanlamış ki , bize besleyip büyüttüğü bu kelimelerden bir " Şiirden inşa edilmiş harikalar diyarı" sunmuş. Bazı şiirlerinde kendi yaşam çabasını dizelere inci gibi tane tane döşemiş cesurca. Bu kitap, çocukları Amerika'da büyüyen ebeveynlerin çocuklarına hediye etmesi gerekilen kitaplardan biri diye düşünüyorum. Hem bizden olanı sedayı da dizelerde bulabilmek, hem de bu ülkede çok iyi adımlar atan rol model kadınların varlığıyla onlara umut aşılamak için... Bu güzel şairi, güçlü kadını kalbimin en derininden selamlıyorum”- @theladywithbooks, Teacher/Book Reviewer, (Instagram)

 

“…With powerful, articulate, and thought-provoking poems about being true to oneself, I highly recommend this book!” – Cassandra Mackenzie Wood, Author, Amazon

 

“What I loved about this collection of poetry is how many topics are covered! I really felt that I got to know so much about Selin and her principles…”- Amy Littleford, Poet/Book Reviewer, Goodreads

 

‘The Catalyst’, çeşitli kadınların gerçek hayatta evliliklerinde, işyerlerinde ve arkadaşlıklarında karşılaştıkları temaları, sürükleyici bir fantastik/gizem hikaye dilinde sembolik olarak anlattığı için iki Amerikalı kadının sahip olduğu yayınevi ‘Our Galaxy Publishing’ tarafından, triloji şeklinde tekrar yayınlanmak üzere talep edilmiştir ve anlaşılmıştır.

Önümüzdeki günlerde ilkbahara doğru ‘The Catalyst’ romanını tekrar- yazarın kendi sözleri ile ‘aynı hikaye ancak daha önce okuyanlar için Bonus/Ilave bir chapter/bölüm ve sürprizlerle dolu’- yayınlama heyecanını yaşamaktır. 

“Daha sonrasinda kismet ise 2022-2023 senelerinde ise Kitab’ın ikinci ve ücüncü/son bölümünü de yayınlamak icin sabırsizlanıyorum. Ilk roportajımızda önce bir çocuk hikayesi sonra ise bir şiir projem var aklımda demiştim. Acikçası şiir kitabımı yeni yayınevim talep edince benim için de bir sürpriz oldu, ama iyi de oldu. Çogu şiirleri çok önceden yazmıştım zaten ve hepsi bir anı koleksiyonu oldu. Kismet ise geriye Trilojimi tamamlamak ve tabiki halen aklımdaki çocuk hikayesini gercekleştirmek kaldı. Tabi bir çogu okurların sagolsunlar bana kitabi ‘film seridi’ gibi okuduklarını söyledikleri için bir de arada sürpriz dizi/film teklifi gelmez ise…Kısmet. Amerikalı bir Türk olarak bu tür Ingilizce sanatsal projeler ile gündeme gelebilmek beni çok gurulandırıyor. Kendi kızım dahil tüm gençnesillerimize- yada ruhu her daim genç kalanlara- benzeri işlerin ve hatta daha da ilerisini başarabilmeleri adına örnek olabilirsem, ne mutlu bana. Çok minnet duyarım…”


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com