• Reklam

Tahir Sancar Kimdir?

Aziz Sancar'ın ağabeyi Tahir Sancar 2 yıl önce Sözcü gazetesine konuşmuş, ailesi ile ilgili de bilgi vermişti: Memleketimiz Mardin’in Savur kazasıdır. Bizim sülalemiz Oğuz Boyu’nun Hasi Kolu’ndandır. Sekiz kardeşiz. Ben altı numarayım, 72 yaşındayım. Aziz benim iki yaş küçüğüm. Hepimiz üniversite mezunuyuz. En büyüğümüz general, en küçüğümüz makine mühendisidir. Ailemiz eğitime çok önem vermektedir. Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda ilerlemeyi benimsedik.

Reklam
Tahir Sancar Kimdir?
20 Haziran 2020 - 12:11
Reklam
Reklam

Tahir Sancar ailesi ile ilgili de bilgi verdi: Memleketimiz Mardin’in Savur kazasıdır. Bizim sülalemiz Oğuz Boyu’nun Hasi Kolu’ndandır. Sekiz kardeşiz. Ben altı numarayım, 72 yaşındayım. Aziz benim iki yaş küçüğüm. Hepimiz üniversite mezunuyuz. En büyüğümüz general, en küçüğümüz makine mühendisidir. Ailemiz eğitime çok önem vermektedir. Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda ilerlemeyi benimsedik.

“ÇOK PKK KURŞUNU YEDİM”

Yıllarca ülkenin güvenliği için Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan Emekli Binbaşı Tahir Sancar, “Aziz gibi hepimiz milliyetimize ve mukaddesatımıza son derece bağlıyız. Atatürk milliyetçisiyiz. Bayrak ve vatan bizim için kutsaldır. Bunun için cansa can veririz, kansa kan veririz. Taviz yok. Ben çok PKK kurşunu yedim” diye konuştu.

“MİTHAT SANCAR HDP’YE GİTMEMELİYDİ”

Ulus kavramına, birarada yaşama kültürüne verdiği önemi anlatan Sancar, “Kürt’ü ayrı görmüyoruz. Herkese saygılıyız, demokratız ve hoşgörülüyüz. Ayrıştırıcı değil, birleştirici anlayışa sahibiz. Hiçbir siyasi partiye angaje değiliz. Prof. Dr. Mithat Sancar’ın HDP’ye gitmesi bizi biraz rahatsız etti” dedi.

“NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE”

Sancar, son olarak ne söylemek istersiniz sorusuna, “Ne mutlu Türk’üm diyene” karşılığını verdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com