• Reklam
Reklam

Tanker Bank Amerikalı Türkleri Dolandırdı

Giresun'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Yağlıderelileri dolandıran Murat Ç. Çiftlikbank benzeri bir dolandırıcılığa imza attı. 5 yıl önce başlayan ve hayali tanker alıp hisse sahipleri adına çalıştıran Mustafa Çınar topladığı 70 milyon lira parayla kayıplara karıştı. Amerika'da ki Türkler dolandırıcının bulunması için hem ABD polisine hem Türk polisine başvurdu.

Reklam
Tanker Bank Amerikalı Türkleri Dolandırdı
Editör: ABDPOST.COM
04 Ocak 2019 - 21:28 - Güncelleme: 06 Ocak 2019 - 20:44
  • Reklam

Yaklaşık 1 yıl önce kurduğu saadet zinciri ile 70 milyon lira dolandıran Mustafa Çınar, yıllar önce Amerika Birleşik Devletleri'ne geldi. New York ve New Jersey eyaletlerinde bir süre farklı işlerde çalışan Çınar, ardından parası olanların yanına giderek Tanker filosu kuracağını ve bunun için ortak olmak istediğini belirtti. Bazıları bankadan düşük faizle kredi çekerek parayı verirken, bazıları ise Amerika'da biriktirdiği parayı elden Mustafa Çınar'a verdi. Ortak olan Amerikalı Türkler 6 ay düzenli olarak 8 ile 10 bin arasında elden para aldığını belirtirken, son 2 aydır Çınar'a ulaşamadığını belirtti. 

Mağdurlara güven vermek için "Tanker aldık, şoföre ihtiyaç var. Siz veya yakınlarınız şoför olarak çalışabilir" diyerek güven verdiği belirtildi. 

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Türklerin yanı sıra, Giresun'un Yağlıdere ilçesinden yaklaşık 150 kişiden 70 milyon lira topladığını belirten mağdurlar,  Mustafa Çınar bizi Allah adını kullanarak kandırdı. ‘Ben bunca insanın parası her ay veriyorum. Sen ilk önce Allah’a sonra da bana güven yatır paranı’ dedi.

Bunların yaklaşık 15’i ABD’de yaşıyor ve 200 bin dolar gibi para yatıranlar var. Şu an bizler çok zor durumdayız. İnşallah diğer mağdurlar ile hep bir araya gelerek paramızı kurtarmak adına mücadele vereceğiz.” diye konuştular.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com