• Reklam

Türkiye'de 40 ABD - NATO Üssü Var

Türkiye’de 40 adet Amerikan üssü var. İncirlik üssünde nükleer füzeler var. ABD’nin en çok üssü bulunan ülke Almanya. ABD’nin Almanya’da tam 87 üssü bulunuyor.

Reklam
Türkiye'de 40 ABD - NATO Üssü Var
10 Ekim 2020 - 21:32 - Güncelleme: 17 Ekim 2020 - 10:23
  • Reklam

Esra Öziskender'in haberi. @esraoziskender, [email protected]

Ben 20 yıl önce Amerika'ya taşınmadan önce İncirlik Üssü hakkında pek fazla şey bilmezdim. İstanbul'da yaşadığım için ve Adana da bize bayağı uzak olduğu için çok fazla da ilgilenmezdim açıkcası. Adana'ya da hayatımda iki kez o da iş seyahati dolayısı ile gitmişimdir. Fazla bir bilgim yok. Kebabını bilirim. Bazı semtlerini bilirim. O kadar. 

Ama Amerika'da çok Adanalı arkadaşım oldu. Özellikle Boston, New York, New Jersey ve Long Island'da çok fazla Adanalı var. Onlardan İncirlik Üssü hakkında çok şey öğrendim. Ve anladım ki, ABD üssü Adanalıların hayatının bir parçası olmuş. 

Ben de acaba Türkiye'de kaç tane Amerikan üssü var diye bir düşündüm ve araştırma yaptım. Bulgularımı sizlerle paylaşacağım. Tabi herkes bu konuda benim kadar bilgisiz değildir eminim. Ama ben 7 tane ana üs olmak üzere 40 tane abd üssü olduğunu öğrenince nerdeyse küçük dilimi yutacaktım. Eee belki benim gibi başka bilmeyenler de çıkabilir onlar da bu sayede öğrenmiş olurlar.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com