Zeyno Erkan'a Atatürkçülük Ödülü

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde yaşayan ve adını Rıza Sarraf davasını anlatan kız olarak tanıtan Zeyno Erkan Amerika Atatürkçüler Birliğinden ödül aldı. Erkan ile birlikte Feray Girgin, Bahar Karakuş, Nurten Ekin, Seren İçaçan ve İlhan Kodalak da Dernek tarafından ödüle layık görüldü.

Zeyno Erkan'a Atatürkçülük Ödülü
18 Kasım 2019 - 19:24 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 23:31

Esra Öziskender'in haberi

İçlerinde tüm dünyadaki Türkler arasında Rıza Sarraf davasından sonra tanınan meşhur Zeyno Erkan’ın da bulunduğu, Amerika’da East Coast’ta yaşayan Feray Girgin, Bahar Karakuş, Nurten Ekin, Seren İçaçan ve İlhan Kodalak, Amerika Atatürkçüler Birliği tarafından, Türk toplumuna yaptıkları katkılardan dolayı ödüle layık görüldü.

 Amerika’da en organize sivil toplum örgütü olarak, Giresunlular Derneği Başkanı İlhan Kodalak. Amerika Çağdaş Atatürkçüler Derneği’nden Başkan Bahar Karakuş ve Kurucu Üye Seren İçacan. Seren İçacan aynı zamanda Amerika Atatürkçüler birliğinde de çalışıyor ve diğer başka birçok Türk etkinliğine katkıda bulunuyor. Türk Kadınlar Birliği ve İTÜ Mezunlar derneklerinden Feray Girgin, Giresunlular Derneğinden Nurten Ekin, Amerika’daki Türkleri tanıtması ve lobicilik faaliyetleri nedeniyle Zeynep Erkan.

Bu arada Esra Öziskender ile kısa bir söyleşi yapan Zeynep Erkan kendini şöyle tanıttı:

"1980 yılında İstanbul’da doğdum. Lise ve üniversiteyi İstanbulda okudum. Boğaziçi üniversitesi Uluslararası ilişkiler ve siyaset bölümüne Türkiye 332’incisi olarak girdim. 2003 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra 3 sene boyunca özel sektörde çalıştım.

Haziran 2007’de Bahçeşehir üniversitesi ile bir Fransız enstitünün ortaklaşa gerçekleştirdiği Avrupa Birliği Master diplomamı aldım. Tezimi “Lobiciliğin Avrupa Birliğindeki etkisi” üzerine yazdım.  Ekim 2007-Mart 2008 tarihleri arasında Brüksel’de Avrupa Komisyonunda staj yaptım. Ve sonrasında Amerika’ya taşındım. Mart 2008’den beri Amerika’da yaşıyorum. Aralık 2008-Temmuz 2009 arasında BM’de staj yaptım. Ağustos 2009’dan beri New York’taki Birleşmiş Milletlerde çalışıyorum."

YORUMLAR

  • 1 Yorum