ABD'nin Suriye'den Çekilmesine Senatörler Rahatsız

Dün aniden Suriye'den tamamen çekilme sürecini başlatarak şoke etkisi yaratan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, "Sürpriz yok" diye tweetledi. Bazı senatörler bu karar nedeniyle Trump'a tepkilerini mektupla dile getirdi.

ABD'nin Suriye'den Çekilmesine Senatörler Rahatsız
20 Aralık 2018 - 21:47

Çok gecikmeden 3. tweeti atan Trump, "Rusya, İran, Suriye ve diğer pek çokları, ABD'nin çekilmesinden mutlu değil, Yalan Haberler tam tersini söylemesine rağmen; çünkü şimdi nefret ettikleri IŞİD ve diğerleriyle biz olmadan savaşmak zorundalar" diyerek şu vurguyu yaptı:

"Ben dünyanın açık ara en güçlü ordusunu inşa ediyorum. IŞİD bizi vurdu mu hapı yutar."

Trump, şu paylaşımı yaptı:

"Suriye'den çıkmak sürpriz değil. Ben bunun için yıllardır kampanya yürütüyorum ve 6 ay önce kamuoyunu açıklayarak bunu yapmak istediğimde daha uzun süre kalmaya razı geldim."

"Rusya, İran, Suriye ve diğerleri IŞİD'in yerel düşmanlarıdır" ifadesini kullanan Trump, "Biz orada çalışıyorduk. Eve dönme ve yeniden inşa zamanı. #MAGA (Amerika'yı yeniden muhteşem yap)" diye ekledi.

6 Senatör kararını tekrar gözden geçir diyerek mektup yolladı. Diğer tepkinin nedeni önemli kurumların bu kararı önceden bilmemesi idi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum