ABDli Türkleri Serdar Ortaç ismiyle Dolandırdılar

Amerika Birleşik Devletleri kaynaklı bir şirketin, Serdar Ortaç'ı kullanarak var olmayan bir projeden daire sattığı ve binlerce kişiyi mağdur ettiği öne sürüldü.

ABDli Türkleri Serdar Ortaç ismiyle Dolandırdılar
02 Mart 2019 - 21:44

Sabah gazetesinden Dilek Yaman'ın haberine göre, Serdar Ortaç ile eşi Chloe Loughnan'ın reklam yüzü olduğu konut projesinden daire alan işadamı Atilla Cingöz, dolandırıldığını söyleyerek savcılığa başvurdu. İşadamı, ABD Florida'da yapılacağı söylenen lüks sitenin inşaatının hâlâ başlamadığını belirtti.

Cingöz ifadesinde, "Proje gerçekte mevcut değil. Reklamlarda Serdar Ortaç gibi ünlüleri kullanarak büyük çaplı bir dolandırıcılık yapıyorlar" derken, olayla ilgili soruşturma açan savcılık takipsizlik kararı verdi.

Florida'daki evlerle ilgili Amerika'da çok sayıda Türkün paralarını verdiğini fakat henüz bir inşaatın başlanmadığını aktardı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nihat koc
    11 ay önce
    18 senedir floridada yasiyorum ilk kez boyle bir sey duyuyorum.insanlar nasil oluyorda bu tarz kisilere inanip para bahliyorlar.boyle insanlarda burada varmis demekki.ben insaat isleriyle ugrasiyorum bir cok turk vatandasimiz gelip evini tamir ettiriyor yaptiriyor ondan sonra basip turkiyeye gidiyor bul bulabilirsen.ornegin bitr metin kalkavan olayi yasiyorum adam bize is yerini yaptirdi sonra baskasina yatirimci vizesi adi altinda satti ne biz paramizi alabildik nede o vatandas yatirimci vizesini alabildi kendisi su an turkiyede.hemde kalkavan sulalesinden gerisini siz dusunun.