• Reklam
Reklam

Amerika'da 2. El Araba Almak...

Amerika Birleşik Devletleri'nde arabaya ihtiyacınız var, Uzun vadeli sıfır araç mı kiralamak istiyorsunuz yoksa satın mı almak isityorsunuz. Eğer satın alacaksanız ve 2. el araba alacaksanız bu haber sizin ilginizi çekecek.

Reklam
Amerika'da 2. El Araba Almak...
12 Ocak 2020 - 12:41
  • Reklam
Eğer ‘biz arabadan anlarız, kimse kandıramaz’ diyenlerdeseniz craigslist.com’dan yaşadığınız bölgeyi seçerek satılık araba ilanlarını görebilirsiniz.☺️ Ama ‘kandırılmaktan korkarız, işin kurdu değiliz’ derseniz de ‘autotrader.com veya biraz daha farkla garantili araç satan carvana.com’u inceleyebilirsiniz. Bunun yanında yaşadığınız bölgedeki 2. el satan galerilere de göz atın deriz. ☺️
Beğendiğiniz marka ve modeli belirleyip fiyatları gördünüz.
Bakalım size verilen fiyat pazar bedelinin altında mı üstünde mi?
Başka bir deyişle, rayici nedir?
Bunun için Kelly Blue Book www.kbb.com sitesinden araç bilgilerini girerek ortalama fiyat bilgisini görebilirsiniz.
Fiyat uygun görünüyorsa satıcı ile yazışarak ya da telefonda konuşarak kafanızdaki soruları sormanız size vakit kazandıracaktır.
Eğer içinize sinerse, sıradaki adım test sürüşüdür.
Bu aşama da olumluysa artık aracın geçmişini sorgulamanın vaktidir.
Bir aracın kazalı vb. olup olmadığını carfax.com’dan öğrenebilir bütün geçmişini inceleyebilirsiniz ancak paralıdır. 20$ civarı)
Parasız versiyonları ise nicb.org vehiclehistory.com
Buralardan aday aracın sicilini inceleyebilir kararınızı buna göre verebilirsiniz. 

Pazarlık etmekten çekinmeyin.
Araba piyasaları bahar ve yaz aylarında daha hareketlidir. Dolayısıyla kış aylarında satıcılar arabalarını satmak için daha istekli olacaktır. 
Compare.com sitesinin araştırmasına göre, ikinci el araçları Miami, Ohio Cleveland , Connecticut Stamford ve New York’ta rayiçten daha ucuza almak mümkünken California Fresno ve Bakersfield’ta, New Mexico Abuquerque’da ve Oregon Portland’da almak daha pahalıya gelebilir. Bu tarz durumlarda size yakın eyaletlerden araç almayı da değerlendirebilirsiniz. 
Satış evrak ödeme işlemlerinizi de tamamladıktan sonra kasko işlemleri için de sigorta şirketlerinin fiyat önerilerini almayı unutmayın deriz.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com