• Reklam
Reklam

Amerika'da Kripto Para Şirketi Kurmak

Türkiye’de ve dünyada popülerliği her geçen gün artan kripto para çılgınlığı hayatımızın bir parçası olamaya başardı. Özellikle son dönemlerde başta Bitcoin olmak üzere pek çok kripto para birimindeki dalgalanmalar ve yukarı doğru seyreden piyasa değerleri, kripto paraları önemli bir kesim için ciddi bir kazanç kaynağı haline geldi.

Reklam
Amerika'da Kripto Para Şirketi Kurmak
07 Mayıs 2021 - 08:47 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 10:16
 • Reklam

Kripto para dünyasını bu kadar popüler yapan ve her geçen gün daha çok kullanıcıya ulaştıran yalnızca yüksek kar potansiyeli değil elbette. Arka planda ciddi bir teknoloji ve yüksek güvenliğe sahip bir sistem yatıyor ve tüm kripto para birimleri bu güvenilir sistem üzerine kurulu. Blockchain olarak adlandırılan bu sistem piyasada somut herhangi bir karşılığı olmayan kripto paraların hem belirli bir değerde kalmasını sağlayan sınırları çiziyor hem de tamamı dijital kripto para dünyasının olası güvenlik açıklarına karşı güçlü bir alt yapı sağlıyor.

Blockchain denince ilk akla kripto para dünyası geliyor olsa da bu teknoloji çok daha geniş bir alanda kullanılmaya başlanan dijital bir güvenlik prosedürü haline gelmiş durumda. Küresel çapta pek çok sektörde, kamu kuruluşlarında ve hatta ülkelerin seçim sistemlerinin güvenliğinin sağlanmasında bile Blockchain teknolojisine dayanan bir veri depolama ve paylaşma sistemi kullanılmakta. Bu yönüyle Blockchain teknolojisinin hayatımızda devrim niteliğinde bir değişim yaratacağına hiç şüphe yok.

Türkiye’den ve dünyanın pek çok ülkesinden yüzlerce müşterisine Amerika’da şirket kurmak
başta olmak üzere vergi danışmanlığı ve vize danışmanlığı gibi pek çok konuda hizmet veren amerikadasirket.com sitesi yetkililerinden Mustafa Emre Selek’in aktardığına göre Amerika’daki şirketlerin Blockchain teknolojisinin kullanılmasına yönelik yasal düzenlemeler çoktan yapılmaya başlanmış.

“Delaware Genel Şirketler Kanunu’ndaki son değişiklikler, şirket kayıtlarının elektronik ağlar ve veri tabanları şeklinde tutulmasına açıkça izin veriyor. Bu değişiklikler bir şirketin, daha popüler olarak blok zincir teknolojisi olarak adlandırılan, katılımcılar tarafından bağımsız olarak tutulan ve güncellenen veri tabanı teknolojisini kullanarak gerekli stok defterini korumasına izin veriyor.”

M. Emre Selek

Konu hakkında fikirlerini aldığımız Mustafa Bey, Blockchain teknolojisinin şirketler için üstün güvenlik düzeyine sahip bir veri depolama sistemi olduğu konusuna değiniyor. Ayrıca şirketler tarafından Blockchain sisteminin kullanılmasına izin veriliyor olmasının zaten oldukça avantajlı olan Delaware eyaletinin yeni kurulacak şirketler için çok daha avantajlı hale geldiğini belirtiyor ve Delaware’de şirket kurmanın avantajlarını okuyucularımız için sıralıyor;
• Delaware, en güçlü şirketler hukuku yapısına sahip eyaletlerden biridir.
• Hem güvenilir hem de şirket yasalarının çok iyi düzenlendiği iş dostu bir eyalettir. Ayrıca, bu düzenlemeler sayesinde de dünyanın her yerinden çok sayıda girişimci çeker.
• İşinizi dünyanın her yerinden yönetebilirsiniz. Delaware’de veya ABD’nin herhangi bir yerinde iş yapmakla sınırlı değilsiniz.
• Delaware’de bir iş yapmak bütçenizi çok fazla sarsmayacaktır. Zira Delaware’de kurulmuş
şirketler eğer yine Delaware içerisinde işletilmiyorlarsa herhangi bir iş ruhsatına da ihtiyaç
duymazlar ve bunun için yıllık bir ücret de ödemezler.
• Delaware’de kurulan bir limited şirketin (LLC) üyelerinin herhangi bir halka açık bilgisi
paylaşılması gerekmez.
Eğer siz de bu yeni teknolojinin sağladığı güvenlik imkanlarından ve Delaware’in yeni kurulacak şirketlere sunduğu fırsatlardan yararlanarak bir şirket kurmak istiyorsanız amerikadasirket.com u ziyaret etmenizi öneririz. 


 • Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Post PTT
  1 ay önce
  Türkiyeyi iflas ettirdiler simdi sira Amerika daki Türklerde. Hadi yallah dogru Arabistana onlarin cöpe atacak parasi cok..Almanyaya gelemediler cünkü alman halki uyaniktir böyle seylere kolay kolay musade etmezler, koruyucu. Kanunlari kuvvetlidir.Amerikada dumm duma, güm güme, Türklerin hakkini kim arayip soracak.
 • Yorum
  1 ay önce
  Limited sirketi , yani zarar yaptiklari zaman bu sirketten hic bir alacagin yok. 1 dolar ile piyasaya giriyor ve iflas ettigi zaman 1 dolar ile isin icinden cikiyor. Kul***acak , kandiracak enayi ariyor. Dikkatli olun kim bu ise girecekse.
 • CN
  1 ay önce
  Iyi hos da hepsi, kul***iciyi kim koruyacak, hangi kanun maddesinde yaziyor??? Herkesin hakkini arayabilecek bir kapasitesi var mi? Bu islerin arkasinda kimler var ? Bu Instrument leri kim yönetiyor? Bu islerden en cok KARI kim kazanacak ve ZARARI kim yüklenecek sirtina.. Anlamadigin ise burnunu sokma der Karagarga!
 • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com