• Reklam
Reklam

Bernie Sanders'tan Türkçe Mesaj

ABD'de 3 Kasım 2020'de yapılacak başkanlık seçimleri için Demokrat Parti’den aday adayı olan Bernie Sanders, seçim çalışmalarını 16 dilde yapıyor. Türklerin yoğun bulunduğu bölgelerde Türkçe afişler yaptıran Sanders, bu kez Trump'ı yenecek diye bir mesaj verdi.

Reklam
Bernie Sanders'tan Türkçe Mesaj
25 Şubat 2020 - 02:57
  • Reklam

Demokrat Parti'den aday adayı olan ve "favori aday" olarak öne çıkan Sanders, New Hampshire seçimlerini ilk sırada tamamlaması üzerine 16 dilde zafer kutlaması yaptı. 

O dillerin arasında Türkçe de vardı.

Türkler paylaşıma cevap verirken, bazıları ise yorumlarda Sanders'i destekledi. Bazıları Sanders'e şans vermedi. Arapça, Çinçe, Rusça gibi dillerin yanısıra Türkçe paylaşımlarla takipçilerine mesaj veren Sanders, bu kez "Bernie Trump'ı yenecek" diyerek paylaşımda bulundu.
Guardian gazetesinin haberine göre Kasım ayında düzenlenecek ABD başkanlık seçimleri öncesi bu oranlar, Trump'ın ikinci defa da başkan seçilebileceğine işaret ediyor.
Demokrat Bernie Sanders'ın Nevada'daki ön seçimlerde diğer Demokrat rakipleri arasından açık ara öne çıkması da Trump'ın karşısında yarışacak ismin Sanders olma ihtimalini de kuvvetlendirdi.
Gallup'un anketine göre Trump'a karşı çıkanların oranı da %48 oldu.
'FiceThirtyEight' adlı internet sitesi de Trump'a kamuoyu desteğinin azil sürecinin başladığı Eylül ayından bu yana arttığını gösteriyor.
ABD Senatosu'nun akladığı Trump'a destek bu aralar ortalama %43,3. Trump'ı onaylamayanların oranı da %52,2.
CNN analisti Harry Enten, "Bu zamanlarda kamuoyu desteğinin %46 ila %54 arasında olduğu başkan adayları genellikle seçimlerde rakipleriyle başa baş oluyor. Kamuoyu desteği %45 veya daha düşük olanlar da genellikle başkanlık seçimlerinde kaybeden taraf oluyor. Eğer tarih tekerrür ederse Trump'a kamuoyu desteği onu 'favori' isim olarak konumlandırabilir" yorumunu yapıyor.
CBS News televizyonunun yaptırdığı ve Pazar günü açıklanan ankete göre Amerikalıların %65'i seçimleri Demokrat rakibiyle başa baş kalsa da Trump'ın kazanacağını düşünüyor.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com