BOSTONLU MÜSLÜMANLARDAN MASKE İMALATI

Amerika Birleşik Devletleri Coronavirüs salgını ile mücadele ederken, başta maske ve eldiven olmak üzere bir çok koruyucu malzeme karaborsaya düştü. FBI karaborsacılarla mücadele ederken Massachusetts eyaletinin başkenti Boston'da yaşayan Fas asıllı Melike Benmarha evinde maske yaparak sağlık çalışanlarına bedava dağıtıyor.

BOSTONLU MÜSLÜMANLARDAN MASKE İMALATI
04 Nisan 2020 - 07:51 - Güncelleme: 04 Nisan 2020 - 08:25

Tüm malzemesini cebinden karşılayan ve 20 yıldır Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Melike Benmarha yaşadığı kentte bulunan hastane çalışanlarının maske bulamadıklarını öğrenince kolları sıvadı.
Önce arkadaş çevresiyle maske için malzeme alan Benbarha, Islamic Society of Boston çatısı altında bir grup gönüllü ile birlikte  maske yapmaya başladı. Evine getirdiği malzemeleri dikiş makinasıyla maske yapan 55 yaşındaki Benmarha 10 günde 430 maske yaptı. 
Malden, Revere, Medford ve Chealse kentlerindeki arkadaşları ile birlikte hazırladıkları maskeleri, Cambridge Sağlık İttifakına bağışlayan Benmarha, Kuran'ın söz ettiği gibi, “bir hayatı kurtarmak tüm insanlığı kurtarmak gibidir." dedi.
 

Islamic Society of Boston

YORUMLAR

  • 1 Yorum