• Reklam
Reklam

Hayri Atak'tan New York'a Türk İmzası

Türk mimari tasarımcı Hayri Atak, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bulunan 210 metre yükseklikteki bir binanın tasarımını üstlendi.

Reklam
Hayri Atak'tan New York'a Türk İmzası
26 Ocak 2021 - 07:41
  • Reklam
Neredeyse Play- Doh'tan yapılmış gibi görünen 210 metrelik (688ft) bilimkurgu tarzı bir New York gökdeleni için göz kamaştırıcı tasarım, yüksek bir çerçeve içine sarılmış kıvrımlı tüp benzeri yapı ile New York'un yeni manzarası olacak.

Organik tasarım, yapıyı 'amorf' olarak nitelendiren ve 'şehir silüetinde şeffaf, hayaletimsi bir duruş sergileyen Türk mimarlık firması Hayri Atak Mimari Tasarım Stüdyosu görselleri basın ile paylaştı.
Hayri Atak Mimari Tasarım Stüdyosu, gökdelen inşa etmenin ne kadara mal olacağını  açıklamadı.

Bu arada, bu yıl açılması planlanan bir başka aşırı tasarım ise, gökyüzüne yaklaşık çeyrek mil kadar ulaşan 91 katlı, 1.420 fit yüksekliğindeki 111 West 57th Street gökdeleni.

Batı yarım küredeki en yüksek ikinci konut gökdeleni olup, yakındaki Central Park Tower 1.548ft yüksekliğinde bir numara.

11 West 57th Street içindeki 60 küsur apartmanların fiyatları 15.5 milyon $ 'dan (11.3million £) başlıyor ve çatı katı 59million $ (43million £) olarak listeleniyor. New York merkezli Shop Architects tarafından tasarlandı. 

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com