Papaz İntihar Eden Genç İçin Günahkar dedi

Papaz İntihar Eden Genç İçin Günahkar dedi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan eyaletinin Detroit kentinde geçen aralık ayında intihar ederek hayatına son veren bir kolej öğrencisinin ailesi, cenaze töreninde çocuklarının intihar ettiğini bu eylemi kınayan bir açıklama yapan Papaz Don LaCuesta'yı mahkemeye verdi.

20 Kasım 2019 - 21:37

Michigan eyaletinin Detroit kentinde geçen aralık ayında intihar ederek hayatına son veren bir kolej öğrencisinin ailesi, cenaze töreninde çocuklarının intihar ettiğini bu eylemi kınayan bir açıklama yapan Papaz Don LaCuesta'yı mahkemeye verdi.

Törende intiharın günah olduğu ve 18 yaşındaki Maison Hullibarge'in cennete gidemeyeceği gibi ifadeler kullanarak intihar eden genci kınayan papazın, kendisine yönelik uyarıları dikkate almadığı da belirtildi.

Detroit'te açılan davada papazın, acılı ailenin taleplerini gözardı ettiği, uygun olmayan ifadeler kullandığı, aile üyelerinin konuşma yapmasına mani olduğu ve örtünün naaşın üzerine örtülmesi anında orada bulunmalarına dahi izin vermediği belirtildi.

Dava dilekçesinde, "Hullibarger ailesi, oğullarının ölüm nedenini kimse ile paylaşma ancak Papaz LaCuesta'nın 'çirkince' konuşmaya başlamasının ardından gencin mahalle ve okul arkadaşlarının öğrendiği ilk şey onun intihar ederek öldüğü oldu. Cenaze törenindeki bazı katılımcılar 'gözle görülür şekilde kendinden geçti" ifadeleri yer aldı.

Hadisenin ardından Detroit Başpiskoposu aileden özür dilerken Papaz Don LaCuesta konuşma yapmaktan men edildi.

Hem Our Lady of Mount Carmel Kilisesi hem de Papaz Don LaCuesta'dan şikayetçi olunan davanın ilk duruşması 12 Şubat'ta görülecek.

Aile, 'acılı günlerinde kendilerini bir kez daha derinden yasa boğan' papazın en ağır cezayı almasını istediğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kylie Jenner puts famous curves on display in skin
Kylie Jenner puts famous curves on display in skin
Nancy Grace has advice for Lori Loughlin as she fa
Nancy Grace has advice for Lori Loughlin as she fa