• Reklam

TADF'ta Yaprak Dökümü

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bulunan ve Amerika genelinde bulunan 63 derneğin çatı kuruluşu olan TADF'ta görev alan bazı isimler ayrılma kararı aldı.

Reklam
TADF'ta Yaprak Dökümü
17 Eylül 2019 - 10:11 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 - 16:17
Reklam
Reklam

Dün ortak bir açıklama yapan Ahmet Cavas,  Gokmen Leventeli, Dogan Gunes, Nazli Eda Ozkilic, Yagmur Burcu Özkılıç, Birol Kagitcioglu, Cenk Coktosun ve Sunny Falcon TADF'tan ayrıldıklarını duyurdu. TADF ise bazı isimlerin görevden alındığını açıkladı.

Grup yaptığı açıklamada Uzun zamandır Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu bünyesinde görev yaptıklarını belirterek "Bazılarımız yönetim kurulu üyesi, bazılarımız icra kurulu üyesi bazılarımız ise hiç bir karşılık beklemeden komite üyesi olarak görev yapmaktaydık. Ancak son zamanlarda gelişen olaylar neticesinde Türk Amerikan dernekleri federasyonunun dört beş kişi elinde oyuncağa dönüştüğünü bir hizmet kapısı olmaktan çıktığını ve bir çıkar , gelir kapısı olduğunu gözlemledik.

Uyarılarımıza ve ikazlarimiza rağmen bu 1956 senesinden beri hizmet veren kurumun başındaki kişiler bırakın uyarılarımıza kulak vermeyi biz bazı şeylerin ( maddi manevi ) hesabını sorduğumuzda işine gelen durur, biz yaptık oldu, beğenmeyen gitsin gibi cümleler kurmuşlardır.

En son 14 Temmuz tarihinde yapılan senelik mali kongre dahi bir genel kongreye dönüştürülmüş ve kendilerinden hesap soran sorgulayan herkesi dislamislardir

Kendi çevrelerinden topladıkları sahte delegeler ve şahıslar ile tüzüğe tamamen aykırı olarak seçim ve oylama yapmışlar ve çoğunluk sağlanamadığı halde kararları kuruldan yine kendi topladıkları kişiler ile kanunsuzca çoğunluk olmadan geçirmişlerdir

Aşağıda isimleri yazılı olan bizler böyle bir haksızlığın ve usulsüzlüğün içinde olmak istemediğimizden dolayı Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu mevcut Başkanı ve tüzüğe aykırı olarak seçilmiş (atanmış) İKÜ ile aynı düşüncede ve ilkelerde olmadığımızı ilan etmiş durumdayız.

Ancak, bu demek değildirki hiç bir şey yapmadan oturup bekleyeceğiz. Aksine, TADF’yi illegal seçim yöntemleri ile gasp etmiş sözkonusu zihniyetin kendi çıkarları uğruna kurumun adı ve makam saygınlığı zırhına bürünerek Türk toplumunu aldatmalarına, kullanmalarına ve federasyonumuzun kurumsal kimliğine ve şanlı mazisine daha fazla zarar vermelerine asla müsaade etmeyeceğiz.

Bilinmelidirki; Türk Amerikan Toplumuna ve Türk Milleti’ne karşılıksız hizmet etmek şiarını esas alarak, TADF içindeki haklı mücadelemizi demokrasi, hukuk ve tüzük kuralları içinde başlatarak; şahsi menfaatlerden uzak, temiz, şaibesiz, ilkeli, hesapsız, cesur, özgür bir yönetimin sevk ve idaresini TADF’na getireceğimiz günler çok yakındır.

sonunda kadar gerekirse kanuni haklarımızı kullanarak bu kurumun başındaki, kurumu çıkar kapısı olarak gören şahıslar ile mücadele edeceğiz." denildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde uzun süredir Türk günü yürüyüşlerini düzenleyen TADF'tan ilk kopuş 2015 yılında yaşandı. TADF'tan ayrılan bir grup dernek Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi(TASC) altında toplanmış, Türkiye hükümetininde desteğini almıştı. Başkanlığını Dr. Halil Mutlu'nun yaptığı ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın toplantıları olmak üzere bir çok etkinlikte imzası bulunan TASC sosyal sorumluluk projeleri düzenliyor.
Geçtiğimiz yıl TADF'ta ise istifa eden Tohan Hazinedar yerine Tulga Tekman başkanlığa seçilmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com