• Reklam

Temsilciler Meclisi Biden'ın Paketini Kabul Etti

ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Joe Biden’ın talep ettiği 1.9 trilyon dolarlık Kovid-19 ekonomik destek paketini oy çokluğuyla onayladı. İşte paketin detayları...

Reklam
Temsilciler Meclisi Biden'ın Paketini Kabul Etti
28 Şubat 2021 - 17:43 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 10:53
  • Reklam

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın talep ettiği 1.9 trilyon dolarlık Kovid-19 ekonomik destek paketi Temsilciler Meclisi’nde kabul edildi.

Gece saatlerinde yapılan oylamada Temsilciler Meclisi’nin 219 vekili tasarıya “evet” oyu kullanırken 212 vekil ise “hayır” oyu kullandı. “Hayır" oyu verenler arasında 2 Demokrat vekil de bulunuyor.

Yasa, Biden’a Gidecek
Kabul sonrası söz konusu destek paketi Senatoya gönderilirken kabul edilmesi halinde yasalaşması için Biden'ın masasına gidecek.

Paketin İçinde Neler Yer Alıyor?
Kişi başına 1400 dolarlık nakit yardımın yer aldığı pakette, çeklerinin yanı sıra asgari saatlik ücretin 15 dolara çıkarılmasını öngören madde de yer aldı.

Fakat önceki gün Senatoda ilgili yetkililerin açıkladığı bir karara göre, asgari saatlik ücretin 15 dolara çıkarılması ile ilgili madde ekonomik destek paketinde yer alamayacak.

Demokratlar da Karşı Çıktı
Cumhuriyetçilerin yanı sıra Senatodaki bazı Demokratlar da bu yönde bir adıma 'işsizliği artıracağı' gerekçesiyle karşı çıktı


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com