• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

TADF Kongreye Gidiyor

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nda son zamanlarda yaşananlardan sonra nihayet taşlar yerine oturuyor. Yasaklardan dolayı ertelenen Olağan Genel Kurul 9 Ağustos’ta yapılacak.

Reklam
Reklam
TADF Kongreye Gidiyor
04 Temmuz 2020 - 09:56 - Güncelleme: 04 Temmuz 2020 - 10:49
Reklam

Esinay Özyurtdaş 

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun yaptığı açıklamaya göre 9 Ağustos'ta kongreye gidilecek. Belirlenen tarihte yapılması planlanan kurul yasaklara göre tekrar ertelenebilir. Yapılan açıklamaya göre ilk tarih: 9 Ağustos.

Peki Kurulda Ne Olacak? 

9 Ağustos'ta yapılacak seçimde TADF Yönetim Kurulu Başkanı, İcra Kurulu, Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri seçilecektir. Federasyon Başkan adayları kuruldan en geç iki hafta önce adaylıklarını belirtmeleri gerekir. 

Seçimli Olağan Genel Kongrede Süreç Nasıl İşleyecek? 


Seçimli Olağan Genel Kongre bütün derneklere açık fakat aktif 19 dernek 5’er delege ile katılacak. Aktif olmayan dernekler ise, başkan yada temsilci aracılığıyla birer kişi gözlemci olarak katılabilecek. Oy kullanacak delege sayısı yaklaşık 95 kişi seçimde oy kullanacak.Yarıdan bir fazla oyu alan başkan adayı yeni dönemin başkanı seçilecek. Ayrıca İcra Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu seçimleri de yapılacak. 

Federasyondan Yapılan Açıklama 

Değerli Türk Amerikan Toplumu, 9 Ağustos 2020 Pazar günü, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısını, Aktif üye derneklerin beşer temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirecektir. TADF Yönetim Kurulu Başkanı, İcra kurulu, Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri seçilecektir. Ancak “NJ ve NY Valileri tarafından Koronavirüs (Covit-19) salgınına yönelik alınan tedbirlerin yeniden uzatılması halinde ileri bir tarihe ertelenebilir.” İbareside yönetim kurulu kararına eklenmiştir. Tüzük Madde 31 (43-b) gereği TADF’nin Yönetim Kurulu Başkanı olmaya istekli adaylardan istenilen şartlar; Federasyon Başkan Adayları genel kurul tarihinden en geç iki hafta önce, en az 5 aktif üye derneğin (Dernek Yönetim Kurulu Kararı) yazılı desteklerini alarak Başkan adaylık başvurusunu Federasyon Genel Sekreterliğine bildirmek zorundadırlar. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu


 

 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com