• Reklam
Reklam

ABD'de Hangi Zanaatlar Para Kazandırır?

Gökhan Sığırcık Amerika'ya göç etmeyi planlayanlar için hangi ustalıklara, hangi mesleki becerilere sahip olunmasının avantaj sağlayacağı hakkında bilgiler paylaşıyor. Hemen herkes daha refah bir hayat hayaliyle yurtdışına özellikle de Amerika'ya yerleşmek istiyor. Fakat nereye giderseniz gidin tabii ki kendi işinizi kurmak her zaman daha iyidir. İşte Amerika'da da hangi tür işler kurarsanız daha iyi para kazanırsınız bunun cevabı haberimizde...

Reklam
ABD'de Hangi Zanaatlar Para Kazandırır?
30 Nisan 2021 - 22:50
  • Reklam
Gökhan Sığırcık, elinizde geçerli bir zanaat olsa bile, kesinlikle bilmediğiniz bir ülkeye gidip direkt kendi işinizi kurmanın mantıklı bir davranış olmayacağını hatırlatarak söze başlıyor. Çünkü en az 6 ay kadar o ülkeyi, insanlarını, çevreyi, işleyişi ve birilerinin yanında çalışarak iş tecrübesi edinmeden böyle bir atılım yapmak yanlış olur.

En azından ilk gittiğiniz şehri sevecek misiniz, alışabilecek misiniz, kültür farklılığına uyum
sağlayabilecek misiniz gibi birçok konuyu netleştirdikten sonra, yaşamak istediğiniz bölgeyi seçip, işler hakkında fikir edindikten sonra kendi işletmenizi kurmanız daha doğru olacaktır.

Eğer Amerika'ya okuyup geldiyseniz büyük avantaj. Mesela yazılım, bilgisayar mühendisliği, uçak mühendisliği, tıp gibi alanlar revaçta. Amerika'ya gelip üzerine yüksek lisans yaparsanız önünüz açılır. Fakat okumayanlar, bir uzmanlığı olmayanlar içinse Sığırcık hangi meslekleri edinirlerse Amerika'da daha rahat iş bulabilir, kurabilir ve daha iyi kazanır sorusunu cevaplıyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • H.K
    1 ay önce
    Gidecegin yere önce gidecegin yerin dilini en azidan 80% bil.Gidecegin ülkede senin Türkiye de aldigin diplomalar ne derece gecer, sor ve arastir. Iki gözü kör iki kulagi sagir yola cikma cok pisman olursun.Türkiyedeki insan iliskileri hic bir yerde ki kadar kuvvetli deyildir.Önce gidecegin Ülkeyi arastir ve incele ona göre yola cik.Her söylenilen seyede inanma.Bütün kanuni haklarini bir avukata danis, yoksa semsiyesiz yagmurun altinda kalirsin.Arkadas ve es dost da önemli yani sosyal cevre.
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com