• Reklam
Reklam

Green Card'lı Biri, Eşini ABD'ye Nasıl Getirebilir?

Mehmet Kızmaz, Green Card kazanarak Amerika'ya yerleştikten birkaç yıl sonra, Türkiye'de evlendiği eşini ABD'ye nasıl getirdiğini anlatıyor. ABD'de Green Card sahibi biri, başka ülkeden biriyle evleniyorsa, eşini ABD'ye sokarken nasıl bir prosedür izleniyor, tüm detayları haberimizde bulacaksınız.

Reklam
Green Card'lı Biri, Eşini ABD'ye Nasıl Getirebilir?
23 Mart 2021 - 20:38
  • Reklam
Kendisi Green Card kazanarak 2012 yılında Amerika'ya yerleşen Kızmaz, eşiyle 2018 yılında Türkiye'de nişanlandıktan sonra, onu da Amerika'ya getirebilmek için önce öğrenci vizesine başvurmuş. Hem de iki defa başvuru yapmasına rağmen reddedilmiş. Sebep belirtilmediği için nedenini hiçbir zaman öğrenememiş.

Ardından, turist vizesiyle şanslarını denemek isteyen Kızmaz, bu başvurunun da reddedildiğini söylüyor. O zaman kendi Green Card'ı üzerinden nişanlısını Amerika'ya getirmesi gerektiğini kavramış. Aslında böyle yapması gerektiğini bildiği halde, daha uzun bir yol olduğu için önce tercih etmemiş. Nişanlısı geldikten sonra ABD'de evlenmeyi umut etmiş, ancak öğrenci ve turist vizesi alamayınca mecburen Green Card'ı üzerinden işlem başlatmış.

Üç vize başvurusu da reddedilince mecburen kendisi Türkiye'ye gitmiş ve burada evlenmişler. Ardından Amerika'ya tek başına dönüp eşi için bu yolla tekrar başvuru yapmış.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com