• Reklam
Reklam
Kübra Yasun

Kübra Yasun

Santa Barbara

Costco Wholesale Hakkında Bilgi

24 Haziran 2020 - 20:48
Reklam

Amerika’da Kaliteli ve Uygun Fiyatın Adresi Costco,


Costco, Türkiye’de bulunan Metro Toptancı Marketi’nin Amerika versiyonudur. Costco Wholesale Market’e sadece üye olanlar girebiliyor. Kanada, Meksika, Birleşik Krallık, Japonya, İspanya gibi birçok ülkede faaliyet gösteren Costco’da ihtiyacınız olan birçok şeyi bulmanız mümkün. Her türlü gıda (helal et), ev eşyası, elektronik eşya, oto eşyası, bahçe aksesuarları vb. şeyleri Costco’da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Costco’nun en çok tercih edilen iki tip üyeliği vardır : Bunlardan biri yıllık 60 dolarlık üyelik ücreti olan Gold üyeliği, bir diğeri ise yıllık 120 dolar ücreti olan Business üyeliğidir. Business üyeliğinde %2 oranında geri iadesi sağlanmaktadır. Bu geri iade hesabınıza kullanılabilecek kredi olarak yansımaktadır. Kalabalık bir aileyseniz ve harcamalarınız fazlaysa, business üyeliği sizin için ideal bir seçenektir. Çünkü business üyeliği kendini bir senede rahatlıkla amorte edebilmektedir. (aylık 500 dolar ve üzeri alışveriş yapıyorsanız)

Bütün bu sunduğu ürünlerin yanı sıra, Costco’da birçok damağa uygun hazır yiyecekler de bulabilirsiniz. Bunlar karşımıza pişmiş ya da pişmeye hazır şekilde çıkmaktadır. Bu ürünlerin en meşhurlarından biri olan bütün pişmiş tavuk, cazip fiyatıyla tavuk severlerin gönlüne taht kurmuştur.

Hazır yiyecekler demişken Costco’nun hemen dışarısında bulunan Fourth Court’u da unutmamak gerekir. Burada da cebi yakmayan birçok fasd food çeşidini bulabilirsiniz. Bu Fourth Court’un fiyatları dışında bir başka cazip yanı ise herkesin, Costco üyeliği olmaksızın burayı kullanabiliyor olmasıdır. En göz alıcı ürünlerinden bir tanesi 18 inchlik ve sadece 10 dolar olan pizzalarıdır. Et sevmiyorsanız veggie pizzasını tercih edebilirsiniz.

Costco’da alışveriş yaparken çeşitli fırmaların tanıtım standlarında promosyon ürünlerini de tadabilirsiniz. Böylece alışveriş yaparken aynı zamanda atıştırmalıklarınız da (snack) sizin için hazır olacak.

Kısacası, Kaliforniya’da Costco yaygın bir markettir. Kalabalık bir aileyseniz Costco bütçenize uygun olabilir. Sam’s Club tarzı toptancı bir markettir.

Costco hakkında bilinmesi gereken bir başka konu ise kendi markalarını Kirkland adı altında satmasıdır. Kirkland, markalarında genellikle ucuzluk söz konusudur. Bu markayı gözden kaçırmayın derim! Her şey toptan satıldığı için fazla abartıdan kaçının sonra çürümesin. Aynı zamanda hem benzin hem de araba bakım servisleri de bulunmaktadır.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle!

    https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com